Резюме ув’язненого та його роль в пошуку роботи.

Що це таке?

Резюме — це основний помічник у пошуку роботи, ваша візитна картка, яка характеризує вас як фахівця, описує ваші професійні знання, навички, вміння, попередній досвід роботи, функціональні обов’язки, досягнення та особисті якості. Від того, наскільки грамотно і привабливо буде складено резюме, залежить ваше працевлаштування, оскільки саме цей документ формує у роботодавця перше враження про потенційного працівника.Щоб написати гарне резюме, вам потрібно зробити акценти на головних фактах вашої професійної біографії.

Загалом ваша професійна візитка повинна мати такий вигляд:

  1. Посада
  2. Контактні дані
  3. Досвід роботи
  4. Освіта
  5. Професійні навички
  6. Рекомендації
  7. Додаткова інформація

Посада

З чого почати? Перший крок – вкажіть посаду, на яку претендуєте. Вона ж — назва резюме. Це найважливіша частина вашої професійної візитки. Чим конкретніше, тим краще, наприклад: «Бухгалтер», «Перекладач з англійської мови», «Розробник мобільних додатків» і т.п.

Контактні дані

Вкажіть свої ПІБ й напишіть власний номер телефону. Вказувати адресу проживання не варто, бо навряд чи роботодавець стане писати вам листа. А ось адресу електронної пошти потрібно написати обов’язково. Обов’язково вкажіть місто вашого проживання або місто, в яке ви готові переїхати (якщо готові) після звільнення. Тут же напишіть, скільки хочете заробляти. Чи потрібно вставляти фото? Взагалі, це не обов’язково, але бажано. Вам би хотілося побачити майбутнього колегу або підлеглого? Ваш зовнішній вигляд може багато про вас розповісти. Не соромтеся, вибирайте вдале фото й сміливо використовуйте його у своєму резюме.

Досвід

Максимально докладно опишіть досвід роботи. Починати варто з останнього місця роботи, а закінчувати — першим. Якщо на професійному шляху вам доводилося працювати зовсім не за тією спеціальністю, на яку ви претендуєте, цю інформацію не обов’язково вказувати. Намагайтеся якомога детальніше описати, що саме входило у ваші обов’язки і яких висот ви досягли.

 Освіта

Спочатку напишіть про вищу освіту, технічну або середню. Зробити це варто хоча б тому, що так ваш майбутній роботодавець зможе зрозуміти, що ви можете довести проєкт до кінця. Це також дозволить йому дізнатися про вас як про фахівця, зрозуміти, які знання ви можете мати. І не забувайте про додаткові курси, тренінги, семінари, які ви відвідали за фахом. Покажіть, що ви не стоїте на місці та постійно вдосконалюєтеся.

Професійні навички

Дуже важливий блок! Цей пункт — відповідь на питання «як зробити резюме ще більш привабливим?». Якщо не знаєте, що писати, пропустіть його. Якщо ви бажаєте зазначити такі відомості, як «впевнений користувач ПК», то спершу пройдіть тест на цифрову грамотність, який у 2020 році запустила Мінцифра та отримайте сертифікат, котрий це буде підтверджувати, та додайте його до резюме. Й можете продовжити навчання в інших напрямках, котрі надає Мінцифра.

https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Рекомендації

Є можливість додати контактні дані тих, хто може порекомендувати вас як фахівця, — використайте це! Це полегшить прийняття рішення роботодавцем на вашу користь. Чим більше рекомендацій, то краще.

Додаткова інформація

Напишіть пару слів про себе. Залиште комунікабельність, відповідальність, акуратність та пунктуальність конкурентам. На це зараз мало хто звертає увагу, оскільки багато пишуть, а мало виконують. Для свого резюме використовуйте оригінальну характеристику, яка дійсно відповідає вашому внутрішньому світу.

Завершальний крок: Перевірка

Перед тим як розмістити резюме, уважно перевірте його:

  • чи немає в ньому лексичних помилок;
  • попросіть когось із друзів прочитати ваше резюме перед тим, як відправити;
  • скористайтесь онлайн сервісами по перевірці орфографії (наприклад: https://languagetool.org);
  • в описі даного місця роботи повинні бути дієслова теперішнього часу: працюю, проєктую…;
  • в описі попередніх місць роботи повинні бути дієслова в минулому часі: працював, проєктував…;
  • у всьому резюме повинен бути один стиль оповіді, те саме стосується скорочень;
  • формат повинен бути зручним для читання;
  • для друкованої версії використовуйте папір білого кольору хорошої якості;
  • резюме повинно вміститися на одній, максимум на двох сторінках;
  • за необхідності ви маєте вміти підтвердити всю інформацію, яку включили в нього.

І на завершення

   Пошук роботи – це завжди особлива справа. Це також не менш кропітка праця. Приділіть їй достатньо уваги й успіх вам гарантований!
   Бажаємо Вам успіху!