Складні питання та відповіді на них
Кожний ув’язнений, так чи інакше, ставив собі питання: «Де і як заробити коштів? Як здобути бажану освіту? Що саме вчити, щоб дійсно бути здатним заробляти собі на життя? Де працевлаштуватися та як це офіційно зробити?». Сьогодні ув’язнені мають можливість офіційно працевлаштуватися, зареєструвавшись на нашій платформі, але тепер постають питання про освіту та професійну підготовку.
Для ув’язненого інколи складно вирішити, яку професію опанувати. Інтернет відкриває нам нові можливості для праці й навчання, створює додаткові умови, за яких ми можемо заробляти собі на життя, допомагати рідним та близьким. Кожну хвилину перебування за ґратами можна використати з користю. Який же напрямок вибрати та що опановувати, якщо ще не володієш необхідними знаннями та навичками, котрі можуть знадобитися при пошуку роботи в інтернеті? Якщо у вас уже є певний досвід та гарні навички, ви можете спробувати стати консультантом в тій сфері, в котрій ви – майстер. Якщо ні, тоді вам доведеться опановувати нові напрями.
Безліч напрямків, який вибрати?
- Менеджер інтернет-проєктів
- Вебдизайнер
- Програміст
- Маркетолог
- Копірайтер
- Розробник мобільних додатків
- Онлайн консультант з продажів
- Адміністратор сайту
- Системний адміністратор
- Брокер
Це не повний перелік доступних в інтернеті сфер діяльності. Кожний з них по своєму гарний та має власні привілеї. Пошук своєї ніші – це завжди непростий процес. Щоб полегшити його спробуйте розпочати з переліку власних знань, вмінь та вподобань. Впишіть їх всі на окремому листі паперу та погляньте з точки зору, яким бачите своє майбутнє. Це наштовхне вас на відповіді про те, що варто вчити, чим займатись, а чим ні. Погляньмо на деякі напрямки разом.
Ярослав Заїка
Менеджер інтернет-проєктів
Якщо вам подобається керувати й вам це вдається, ви можете спробувати себе в даному напрямку. Менеджерів інтернет-проєктів можна класифікувати за двома напрямками: технічна робота і просування сайтів. Фахівці першої групи підбирають команду розробників і контент-менеджерів, займаються технічною стороною інтернет-ресурсу. Діяльність менеджерів з просування спрямована на залучення рекламодавців, підвищення впізнаваності бренду, виведення сайтів в топ пошукової видачі. Дуже рідко зустрічаються фахівці, які однаково професійні в обох напрямках. І, звичайно ж, менеджер, що володіє відповідними навичками, буде дуже популярний на ринку праці.
Вебдизайнер
Ще один з напрямів, котрим може опанувати кожний ув’язнений за відносно короткий проміжок часу. Якщо вам подобається малювати, ви можете розпочати робити це в електронній формі та отримувати за це кошти. Спеціаліст з дизайну виконує безліч різних функцій – розробляє зовнішнє оформлення ресурсу, визначає вигляд призначеного для користувача інтерфейсу, створює макети сторінок і логотипи. Не зайвими для вебдизайнера будуть навички програмування і верстки. Дизайнеру не обов’язково вміти створювати сайти з нуля, але необхідно знати, як вони створюються. Для влаштування на роботу за даною спеціальністю бажано мати портфоліо.
Програміст
Практично всі сучасні сайти керуються програмами, розробкою яких займаються програмісти. Суть цієї інтернет-професії полягає в тому, що програміст займається створенням і модифікацією різноманітних програм, сайтів і розробкою додатків для мобільних пристроїв. Досить цікава професія, котру можна опанувати під час перебування в ув’язненні. Наприклад, вивчившись на системного адміністратора ви можете отримувати від 50 тис. гривень в місяць навіть в Україні!
Віртуальний керівник
До сайтів з пошуку роботи часто надходять запити від роботодавців, яким потрібен директор для інтернет-магазину. Процес перекваліфікації для отримання нової посади не обов’язковий – хороший менеджер залишиться профі й у сфері інтернет-продажів. Головні навички такого фахівця – вміння проводити оцінку ризиків ціноутворення, знання в галузі фінансів і логістики. Вітаються базові навички програмування і знання особливостей просування в мережі. Отже, якщо ви до ув’язнення працювали у сфері торгівлі або маєте хист успішно доносити думки до інших, можете спробувати свої сили в цьому напрямку. Достатньо опанувати не великим спектром додаткових знань та навичок і можна розпочинати заробляти.
Копірайтер
Фактично копірайтер – це фахівець, який за допомогою одних лише слів вміє продавати найрізноманітніші товари, послуги й, звичайно, заробляти цим гідні гроші. Такі працівники займаються створенням текстів, комерційних пропозицій, почтові розсилки рекламних слоганів, сценаріїв для рекламних роликів на телебаченні або радіо та інших рекламних матеріалів. Одним словом, роблять усе можливе для збільшення показників продажів у бізнесі своїх клієнтів за допомогою текстів. Діапазон заробітків досить широкий – від 200 до 3000$ за місяць. Якщо вам подобається писати, вмієте писати вірші та повісті, тоді варто спробувати свої сили в даному напрямку.
Підсумуємо
Кожна професія по-своєму гарна, але найгарніша та, котра до душі! Вибирайте та навчайтесь в тому напрямку, котрий вам подобається! Бажаємо вам успіхів!
Автор: Ярослав Заїка